Avrupa Birliği tarafından fonlanan ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Uyum için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında, İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı çağrısına çıkılmıştır.

Program kapsamında Bursa, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya ve Mersin’de kayıtlı, güçlü, gelecek vaat eden kooperatiflerin ve kooperatif birliklerinin büyümeleri ve böylece geçici koruma sağlanan Suriyeliler ve ev sahibi topluluklar için sürdürülebilir istihdam yaratabilmeleri adına toplam 2 milyon Avro hibe verilmesi planlanmaktadır. Proje başına hibelerin asgari tutarı 40,000 Avro ve azami tutarı 300,000 Avro’dur.

İlgili kooperatifler ve kooperatif birlikleri “İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı”na 14 Mart 2022 tarihine kadar proje başvurularını yapabileceklerdir.

Webinar Tarih Saat Kayıt Linki
İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı – İstanbul ve Bursa Bilgilendirme Toplantısı 24.01.2022 14:00 -15:30 https://icmpd.zoom.us/webinar/register/WN_b_9LjIP5RDWlAzVZtZL2yA
İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı – İzmir ve Mersin Bilgilendirme Toplantısı 26.01.2022 14:00 -15:30 https://icmpd.zoom.us/webinar/register/WN_9dRvpQxqT3G5V1yPsu9-pw
İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı – Kayseri ve Konya Bilgilendirme Toplantısı 28.01.2022 14:00 -15:30 https://icmpd.zoom.us/webinar/register/WN_M5fM3s9GScmCIy48VsDdfg

İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı için 3 adet online bilgilendirme toplantısı gerçekleştirilecektir. Bu toplantılardan şehrinize uygun olan webinara katılmak için aşağıdaki linkler üzerinden kayıt olmanız gerekmektedir:

 

İstihdam Yaratma Odaklı Kooperatif Hibe Programı`nın ayrıntılarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

https://enhancerproject.com/istihdam-yaratma-odakli-kooperatif-hibe-programi-.html

Başvurular için lütfen aşağıdaki bağlantıyı takip ediniz:

https://in-tendhost.co.uk/icmpd/aspx/Tenders/Appraisal (Turkey ENHANCER -Cooperatives Support Grant Scheme for Job Creation – 1. Call for Proposals)

Hibe programına yönelik sorularınızı 1 Mart 2022 tarihine kadar grants@icmpd.org adresine iletebilirsiniz.