Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından yürütülen ENHANCER Projesi kapsamındaki Gıda İş Dünyası Buluşması 7 Aralık tarihinde ICMPD İstanbul ofisimizde gerçekleşti.

ICMPD Genel Müdürü Michael SPINDELEGGER’in ziyarette bulunduğu etkinliğimiz, ICMPD Portföy Yöneticisi Pınar YAPANOĞLU ve ICMPD Girişimcilik Bileşeni Yöneticisi Deniz KARCI KORFALI’nın açılış konuşmalarıyla başladı.

Yerel girişimcilik ekosistemlerini daha etkili ve kapsayıcı hale getirmeye katkıda bulunmak ve KOBİ’leri ve kooperatifleri güçlendirerek istihdam fırsatlarını artırmak amacıyla gerçekleşen etkinliğimize toplamda 20’den fazla girişimci ve kooperatif katılım gösterdi.

Açılış konuşmalarının ardından, GDA Laboratuvar Hizmetleri’nin Genel Müdür Yardımcısı Ali Bahadır ÇELİK tarafından Gıda Sertifikasyon Eğitimi ve 360 İletişim Proje Direktörü Pınar ERDOĞAN tarafından Girişimciler için Finansal Okuryazarlık Eğitimi verildi. Türk ve Suriyeli girişimciler, gıda sektöründe sürdürülebilir çözümler için fikir alışverişinde bulunduğu eşleşme etkinliği boyunca kendi ürünlerini tanıtma fırsatını buldu.