Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi (ICMPD) tarafından, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonuyla yürütülen “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon için Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi (ENHANCER) Projesi” kapsamında “Teknik Girişimcilik Eğitimleri” başlayacaktır. Eğitimler Adana, Ankara, Bursa, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Konya, Kayseri, Mersin ve Şanlıurfa illerinde ikamet eden Türk vatandaşları ve geçici koruma altındaki Suriyeli girişimci adaylarına yönelik, aşağıda belirtilen sektörlerde düzenlenecektir.

  • Makine ve Ekipmanları, Metal Üretimi ve Tamiri: Ankara, Konya, Şanlıurfa, Kayseri 400 katılımcı Detaylı bilgi için tıklayınız.
  • Tarım ve Gıda: İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Şanlıurfa, Hatay 425 katılımcı
  • Mobilya: Ankara, Bursa, Adana, Mersin, Kayseri, Hatay 400 katılımcı
  • Ayakkabıcılık: Konya, Şanlıurfa, Gaziantep, Hatay 400 katılımcı
  • Tekstil ve Hazır Giyim: İzmir, Bursa, Konya, Şanlıurfa, Gaziantep 425 katılımcı
  • İnovatif ve Yüksek Teknoloji Değer Zincirleri: Gaziantep, Adana, Mersin, Kayseri, İstanbul, Ankara 450 katılımcı

Eğitimlerimizin başlıca amaçları, girişimcilik ekosistemi hakkında sizleri bilgilendirmek, teknik becerilerinizi artırmak ve Suriyeli ve Türk girişimciler arasında iş birliklerinin oluşmasını sağlamaktır. Bu eğitimlerin toplamda 2500 Suriyeli ve Türk girişimciye ulaşacağını belirtmekten mutluluk duyarız.