Start-up ve Yatırımcı Buluşması

For English

للغة العربية

 

Start-up’lar Yeni Nesil Finansman ile buluşuyor

Girişimcilerin yatırımcılar ve finansman kanallarıyla bir araya geldiği Start-up ve Yatırımcı Buluşması 8 Haziran 2022 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleşleşmiştir.

85 start-up'ın katıldığı etkinlikte 20 start-up yatırımcılara sunum yaparak, sunum performansı, ikna kabiliyeti, yenilikçilik, takım, sosyal etki ve yatırım potansiyeli kategorilerinde değerlendirildi ve altı start-up ödül almaya hak kazandı. Bu kapsamda ödül kazanan girişimciler toplamda 200 bin TL değerinde ödül aldılar.

Kazanan takımlar, 98 puanla EKO-MBM, 94 puanla Mikropix, 92 puanla Digitalwisers 83 puanla Tolkido, 70'şer puanla Tipstory ve Dr@Need olmuştur.

ENHANCER Start-up ve Yatırımcı Buluşması

10:00 – 10:20 – Açılış

  • Tamer Kılıç (Batı Balkanlar ve Türkiye Bölge Başkanı, ICMPD)
  • Ahmet Şimşek (T.C. Kalkınma Ajansları Genel Müdür Yardımcısı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı)

10:20-10:30 ENHANCER Projesi

  • Pınar Yapanoğlu (Portfolyo Yöneticisi, ICMPD)

10:30 – 11:30 – Panel 1: Start-up’lar için Türkiye’de Alternatif Finansman Mekanizmaları

Moderatör: Filiz Alsaç (Kalkınma Ajansları Koordinasyon Dairesi Başkanı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü) 

  • Hakan Yurtseven (KOBİ Bankacılığı Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü, TEB)
  • Ali Nihat Tirkeş (Kurucu Ortak, Fongogo)
  • Rasha Alfakhry (Startup Finansal Danışmanı, Angels Board)
  • Merve Yaşaroğlu (VC Projeleri Lideri, Kalkınma Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.)

11:30 – 12:00 – Ara

12:00 – 13:00 – Panel 2: Start-up Ekosisteminde Önemli Paydaşlar

Moderatör: Pınar Yapanoğlu (Portfolyo Yöneticisi, ICMPD)

  • Hale Umul (Kurucu Ortak, TR Angels)
  • Ali Halabi (CEO & Kurucu, Volt Lines)
  • İmran Gürakan (CEO, Ankara Tekmer & LEAP Investment)
  • Ahu Büyükkuşoğlu Serter (Kurucu, Arya Kadın Yatırım Platformu)

13:00-13:30     Atölye 1: “Networking”

  • Selin Kılıç, (Kurumsal Eğitmen, Girişimci ve Kobi Mentoru, Mentor-Der)

13:00-13:30     Atölye 2: ‘‘Kitle Fonlaması ile Yatırım Nasıl Alınır?’

  • Enis Erdem Yurdatapan, (Girişimci İlişkileri Direktörü, fonbulucu)

13:00-13:30     Atölye 3: ‘Girişimcilikte En Sık Yapılan Hatalar’

  • Kıvılcım Çaylı (MBA,FMVA Yürütücü Ortak, Pareto Ventures)

13:30-13:35 Ayvanna Diplomacy’den Start-up’lara Davet, Samina Ansari

“Sosyal girişimcilik yoluyla dünyaları birleştirmek’’

13:35– 16:50 – Özel Oturum

Oda 1 Jüri üyeleri için Start-up Sunumları

(5 dakika sunum, toplam 15 dakika)

Jüri Üyeleri:

  • Rasha Alfakhry (Startup Finansal Danışmanı, Angels Board)
  • Kemal Payza (Yatırımcı İlişkileri Direktörü, fonbulucu)
  • Kjell Hausmann (Kurucu Ortak, NorwegianFashionOutlet.no)
  • Start-up 1: Ebdaa Yazılım / 13:35 – 13:50
  • Start-up 2: Tipstory / 13:55 – 14:10
  • Start-up 3: Teknofidan / 14:15 – 14:30
  • Start-up 4: Crowia / 14:35 – 14:50
  • Start-up 5: Developed Technologies / 14:55 – 15:10
  • Start-up 6: Bidustry / 15:15 – 15:30
  • Start-up 7: Matbaat / 15:35 – 15:50
  • Start-up 8: Tolkido / 15:55 – 16:10
  • Start-up 9: Dr@need / 16:15 – 16:30
  • Start-up 10: Kargoing / 16:35 – 16:50

Oda 2 Jüri üyeleri için Start-up Sunumları

(5 dakika sunum, toplam 15 dakika)

Jüri Üyeleri:

  • Hakan Yurtseven (KOBİ Bankacılığı Pazarlama ve İş Geliştirme Direktörü, TEB)
  • İmran Gürkan (CEO, Ankara Tekmer)
  • Michael Topolnytsky (Lider ve Danışman, Human Capital)
  • Start-up 11: Tradfo / 13:35 – 13:50
  • Start-up 12: Anadolu Robotic / 13:55 – 14:10
  • Start-up 13: Iatranslate / 14:15 – 14:30
  • Start-up 14: Mikropix Elektronik/ 14:35 – 14:50
  • Start-up 15: Intelligent Recruiter Smart HR / 14:55 – 15:10
  • Start-up 16: Tunna Tarım / 15:15 – 15:30
  • Start-up 17: EKO-MBM / 15:35 – 15:50
  • Start-up 18: Alnemer Arge/ 15:55 – 16:10
  • Start-up 19: DigitalWisers / 16:15 – 16:30
  • Start-up 20: Dostfood / 16:35 – 16:50

 17:00 - 17:30 Kapanış- ENHANCER Ödülleri

  • Tamer Kılıç (Batı Balkanlar ve Türkiye Bölge Başkanı, ICMPD)